KOMBİ TAMİR


Go to content

Kombi Arızaları

KOMBİ TAMİR

ombi çalışmıyorsa
Kombi hiç çalışmıyorsa,
Günümüzde kullanılan birçok kombi içerisinde su olmadığı zaman emniyet olarak çalışmamaktadır. Kombinin suyu bitmiş olabilir. Standart su basıncı 1.5 bardır. Elektrik şalteri acık olmayabilir. Gaz vanası kapalı olabilir. Gaz vanası kapalı iken cihaz çalıştırılmak istenmiş ise ikaz yanıyor olabilir.Kombiniz pilotlu ise pilot alevi yanmıyor olabilir. Tüm bu işlemlere rağmen başarılı olamadıysanız lütfen bizi arayınız.

Kombi çalışıyor ısıtmıyor,
Kalorifer termostat derecesi düşük olabilir
. Kalorifer dönüş hattındaki filtre tıkalı olabilir. Peteklerinizi ve boru hattının temizlenmesi gerekebilir. Kombinin ısıyı algılayan aksamlarında sorun olabilir. Petekler kapalı olabilir( alt ve üst vanalar acık olacak) Cihazınızda problem olabilir,lütfen bizi arayınız.

Kombi patlamalı yanıyor,
Cihaz yanmak üzereyken birkaç saniye geç yanarsa. İçeride gaz birikmesi olur bu nedenle şiddetli bir yanma olacağından gaz ve çakmak ayarlarının kontrolü gerekmektedir
. Cihaza yıllık bakım yapılması gerekmektedir,lütfen bizi arayınız.

Sıcak su açıldığında petekler çok ısınıyor,
Bu arıza meydana geldiğinde musluktaki sıcak su akışında dalgalanma olması gerekir. Bir ısınır bir soğur. Normalde sadece musluğa gitmesi gereken sıcak su ikiye bölünüyordur. Cihaz siz suyu açtığınızda kalorifer kısmını, kapatma işlemini tam anlamıyla yapamadığından bu sorun ortaya çıkar,lütfen bizi arayınız.

Radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk,
Filtre tıkalı olabilir
. Peteklerdeki su kirli olabilir. Cihazın yanlış ayarında sorun olabilir. Cihazın sıcak su ve kalorifer ayrıştırıcı parçalarında sorun olabilir. Kalorifer tesisatınızın döşenme seklinde yapılmış bir hata olabilir. Kombiye yakın petekleri kısarsanız uzak peteklere su daha hızlı ulaşır. Bu işlemlerden sonrada sorun çözülmedi ise, lütfen bizi arayınız.

Kombi su akıtıyor,
Cihazın suyunu gereğinden fazla doldurmuş olabilirisiniz(1.5 bar olmalıdır) Cihazın tesisat bağlantılarında aşınmalar olabilir. Kombinin imbisat deposunda problem olabilir
. Hava tahliye arızalanmış olabilir. Kombinizin su doldurma vanası arızalı olabilir. Radyatörün hava alma yerinden su basıncını düşürünüz. Bu durum tekrar ederse, lütfen bizi arayınız.

Kombi ses yapıyor,
Cihazın fan motorunda problem olabilir
. Cihazın devir daim motorunda problem olabilir. Cihazın haznesindeki suda hava olabilir. Cihazın sıcak su ile kaloriferi ayrıştırıcı parçalarda hata olabilir, lütfen bizi arayınız.

Kombi sıcak su vermiyor,
Su açıldığında cihaz yanıyor fakat ısıtmıyorsa suyu gereğinden fazla açmış olabilir
. Isınan suyun bir kısmı kalorifer sistemine karışıyor olabilir. Sıcak su hattına başka bir yerden su karışması olabilir. Cihazın sıcak su ile ilgili aksamlarında problem olabilir, lütfen bizi arayınız.


Back to content | Back to main menu